Ritim İstanbul

Ritim İstanbul

Perforeli Panel İmalatları

E-5 karayolunun Maltepe-Gülsuyu hattı üzerinde inşa edilmesi planlanan Ritim İstanbul Projesi, ticaret, ofis ve konut fonksiyonlarını, bünyesindeki kültür ve spor tesisleriyle entegre ederek sadece yakın çevresine değil, tüm kente hizmet eden bir “kentsel yaşam alanı” oluşturmayı hedeflemektedir.

Projeyi benzerlerinden ayıran özellik, kapalı site mantığıyla yaratılan ve toplumun farklı kesimleri arasındaki sosyal ve mekansal ayrışmayı arttıran, duvarlarla çevrili, güvenlikli yerleşmelerden farklı olarak bulunduğu bölge ile bütünleşen bir kamusal alan yaratma yaklaşımıdır. Yapılar arasında yer alan kamusal alanlar ile bazaların çatıları peyzaj ve su elemanları ile zenginleştirilerek yeşil doku olarak kurgulanmıştır. Katlı bloklarda, yüksek blok etkisini kırmaya yönelik bir ritim içerisinde planlanan kat bahçeleri ise, yeşil dokuyu üst katlara taşıyarak bu alanlarda da kamuya açık seyir terası vb. sosyal alanlar yaratılmasınına olanak vermektedir.

Zemin katların ticari alanlar olarak tanımlandığı, çevre yollar arasında kurulan yaya bağlantıları ile tamamen serbest bir geçirgenlikle kurgulanan meydanın ortasında ise kültür ve spor merkezi girişi yer almaktadır. Konferans salonu ile sergi alanlarından oluşan kültür merkezi ve yüzme havuzlarının yanında çeşitli spor faaliyetlerine imkan verecek olan spor merkezi çevre sakinlerinin büyük bir ihtiyacını karşılayacaktır.

Proje Görselleri

Danışmanlarımız Sizi Arasın !

Aşağıdaki iletişim formunu doldurarak iletişim bilgilerinizi paylaşın danışmanlarımız sizi arasınlar...